fotografia: M.M. Rudiak Fotografia
Często tak ważną kwestię jak transport dla gości zostawiamy na ostatnią chwilę, naszym zdaniem warto zadbać o ten organizacyjny element odpowiednio wcześniej.
Transport gości w dniu ślubu
1. Najważniejszy jest plan
Gdy wszyscy zaproszeni potwierdzą swoją obecność na Waszym ślubie, pora na zaznaczenie na liście gości, kto przyjedzie własnym transportem, a kto będzie go potrzebował. Warto o to zapytać podczas rozmowy, w której goście potwierdzają swoje przybycie.
Kolejnym krokiem jest sporządzenie szacunkowego zapotrzebowania na transport na trasie hotel – kościół/USC oraz kościół/USC – lokal w którym odbywa się wesele, a następnie lokal – hotel (jeśli oczywiście sala weselna nie znajduje się na terenie hotelu).
Należy następnie poinformować gości, że mają załatwiony transport i bez problemu dotrą zarówno do miejsca ślubnej ceremonii, jak i na salę.
2. Jaki środek transportu wybrać?
Jeśli liczba gości, którzy będą korzystać z organizowanego przez Was transportu wynosi powyżej pięćdziesięciu osób, wynajmijcie autokar (lub dwa przy większej liczbie osób).
Gdy organizujecie mniejsze wesele, w zupełności wystarczy bus, który jest w stanie pomieścić do czterdziestu osób.
fotografia: Bauaban Wedding Stories
3. Grunt to dobra organizacja
By uniknąć zbędnego zamieszania i mnóstwa telefonów w dzień uroczystości, koniecznie dajcie gościom znać o godzinie i miejscu przyjazdu autokaru.
Warto wydelegować jedną osobę (na przykład przyjaciela bądź kogoś z rodziny), by poprowadził gości do autokaru i dopilnował, by wszyscy się w nim znaleźli.
4. Powrót z wesela
Goście, którzy nie posiadają własnego transportu, a nie nocują w hotelu, powinni mieć także zapewniony bezpieczny powrót do domu. Warto ustalić z kierowcą autokaru bądź busa dwie lub trzy nocne godziny, w których będzie odwoził gości.
Dobrze byłoby wcześniej sporządzić listę adresów i przekazać je kierowcy, by mógł obrać najbardziej optymalne trasy.
Pozwoli to także na wstępne oszacowanie kosztu usługi.
5. Warto podpisać umowę
Podpisanie umowy w dniu zarezerwowania usługi daje Ci pewność, że zostanie ona wykonana w konkretnym dniu.
W umowie powinno uwzględnić się wstępną drogę przejazdu, miejsce oraz godzinę, w której autokar bądź bus zostanie podstawiony.
fotografia: Adam Ludwik Photography
Zobacz także:
JAK PRZYGOTOWAĆ HARMONOGRAM WESELA?