Twoja obrączka to nie tylko biżuteria, która będzie Cię zdobić. Prócz niekwestionowanych walorów estetycznych i symboliki, ważne jest, by była ona po prostu wygodna i praktyczna.
Powinna być dostosowana zarówno do Twojego stylu życia jak i sposobu, w jaki się ubierasz na co dzień.
źródło: simongjewelry.com
Jak wybrać obrączki?
Ważny jest styl
Będziesz nosić obrączkę na co dzień. Ważne jest, by była dopasowana stylem do pierścionka zaręczynowego.
Bardzo popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest zakup zarówno pierścionka jak i obrączek w jednym salonie, który oferuje je w ramach tej samej serii.
Jak pogodzić pierścionek zaręczynowy z obrączką?
Możesz zrezygnować w ogóle z pierścionka zaręczynowego. Ustąpi on wtedy miejsca ważniejszemu krążkowi - obrączce ślubnej.
Można to zrobić na przykład wtedy, gdy pierścionek jest wyjątkowo duży i przeszkadza na co dzień (np. w pracy czy domowych obowiązkach).
Prócz możliwości noszenia zarówno obrączki jak i pierścionka na jednym palcu, popularną kombinacją jest noszenie pierścionka na pa palcu lewej dłoni, a obrączki oczywiście na palcu prawej dłoni.
Ma być praktycznie
Innym czynnikiem do rozważenia jest to, co robisz na co dzień.
Jeśli jesteś w pracy aktywna, dużo rzeczy wykonujesz rękoma, najodpowiedniejsza będzie obrączka wąska, spłaszczona, najlepiej wykonana z bardzo odpornego na zarysowania metalu (np. tytanu, platyny).
Konserwacja
Bez względu na to, z czego wykonana jest nasza obrączka, musimy o nią dbać.
To też stanowi pewne kryterium doboru obrączek, ponieważ to od stopu metalu zależy, jak często będziemy musieli je czyścić oraz ile czasu (a często i pieniędzy) będzie to kosztować.
Warto zapytać o profesjonalną usługę czyszczenia/ odnowienia połysku w salonie jubilerskim, w którym decydujemy się zakupić obrączki.
Taka usługa jest zazwyczaj dość kosztowna, jednak zdarza się, że oferowana jest w ramach gwarancji.
źródło: tellycafe.com
Zobacz także:
6 NAWYKÓW DOBRZE ZORGANIZOWANYCH PAR ŚLUBNYCH